Wyzwanie językowe „Mów lepiej po angielsku w 8 tygodni”: TYDZIEŃ 1

wyzwanie językowe

I oto jest! Pierwsze zadanie pierwszego tygodnia pierwszego wyzwania językowego na Englishake! Strasznie dużo wykrzykników, ale ja się serio tak ekscytuję! Jest dokładnie tak, jak sobie wyobrażacie: wykrzykuję sobie te zdania do monitora! 😛

Dotychczasowe zadania:
Opis wyzwania
Zadanie 1: Rób transkrypcje ze słuchu
Zadanie 2: Dyskutuj na grupach

Zanim jednak przejdziecie do zadania, to podrzucam Wam kilka wpisów, które być może zainteresują Was ze względu na to, że przypuszczam, że nie bez powodu znaleźliście się w wyzwaniu dotyczącym MÓWIENIA po angielsku. Z

Więcej o samym wyzwaniu możecie przeczytać w poprzednim wpisie, a tutaj opis Waszego zadania:

Waszym pierwszym zadaniem będzie przećwiczenie Waszych umiejętności… słuchania! Słuchanie i rozumienie ze słuchu to umiejętności, o których zazwyczaj nie myślimy w kontekście poprawy zdolności porozumiewania się po angielsku. A są przecież kluczowe! Przecież żeby się z kimś dogadać, musimy nie tylko NADAĆ komunikaty, ale też je ODEBRAĆ! Musimy zatem nie tylko umieć MÓWIĆ, ale też umieć SŁUCHAĆ i rozumieć, co do nas mówią.

Dlatego właśnie, w trakcie pierwszego tygodnia naszego wyzwania skoncentrujemy się na słuchaniu. Wasze zadanie będzie polegało na zrobieniu TRANSKRYPCJI. Oznacza to, że poproszę Was o to, abyście słuchali wybranych nagrań i próbowali je zapisać słowo po słowie. Skorzystamy tutaj z zasobów British Council, wśród których znajdziecie nagrania na pięciu poziomach trudności (A1-C1, jeśli potrzebujecie czegoś trudniejszego, to spróbujcie spisać treść któregoś z odcinków podcastu Teacher Luke – tam też są dostępne gotowe transkrypcje!). Na każdym poziomie nagrań jest co najmniej kilka, więc możecie nawet wybrać sobie te, które Was ciekawią najbardziej. Co ważne, pod nagraniami zamieszczono gotowe transkrypcje, co oznacza, że po zakończeniu swojego zadania, będziecie mogli sprawdzić, czy udało Wam się wszystko poprawnie wychwycić i zapisać!

Chciałabym, abyście na to ćwiczenie poświęcili PÓŁ GODZINY DZIENNIE. Przez cały tydzień, aż do przyszłej niedzieli. Jeśli uda Wam się zrobić transkrypcję do jednego całego nagrania – to spróbujcie następne! I kolejne!

I od razu uprzedzam. To, wbrew pozorom, jest bardzo trudne zadanie. I z pewnością nie uda Wam się zapisać całej treści za pierwszym razem. Być może nawet nie za drugim, ani trzecim, ani nawet dziesiątym. Ale nie poddawajcie się! Próbujcie do skutku!

Więcej o wykorzystywaniu transkrypcji do ćwiczenia angielskiego znajdziecie w tym artykule.

Powodzenia!

Jeśli z jakichś powodów nadal nie ma Cię w naszej wyzwaniowej drużynie na Facebooku, to bardzo bardzo źle. Ale my jesteśmy mili i wpuszczamy także tych spóźnialskich, więc chodź, wpadaj do nas! Znajdziesz nas w tej grupie!

Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
http://englishake.pl/2019/02/03/wyzwanie-jezykowe/
Twitter