Wyzwanie językowe: TYDZIEŃ 5: Gadaj do siebie

gadaj do siebie

Przed nami już piąty tydzień naszego wyzwania językowego!

Dotychczasowe zadania:

Opis wyzwania

Zadanie 1: Rób transkrypcje ze słuchu

Zadanie 2: Dyskutuj na grupach

Zadanie 3: Przygotuj mowę po angielsku

Zadanie 4: Ćwicz wymowę

Jesteśmy już w połowie naszego wyzwania! Ćwiczyliśmy już rozumienie ze słuchu, konwersowanie pisemne na grupach, przemawianie i wymowę. W tym tygodniu, pogadamy. Do siebie 😀

Wasze zadanie w tym tygodniu to wybrać jeden moment w ciągu dnia kiedy macie 15 minut i możecie do siebie pogadać. I pogadajcie di siebie po angielsku! Nie musi być głośno, może być nawet szeptem, byle to było codziennie, w stałych momentach dnia, żebyście mogli wyrobić sobie nawyk. Ja na przykład gadam do siebie w aucie, kiedy jadę do pracy. Mam wtedy akurat 20 minut, wiec konsekwentnie, każdego dnia w trakcie drogi di pracy gadam do siebie po angielsku. Ale możecie umówić się ze sobą, że gadacie do siebie zawsze podczas zmywania, sprzątania, pod prysznicem albo w wannie… ważne,  żeby to było codziennie i za każdym razem, gdy wykonujecie daną czynność (czyli zawsze kiedy jadę autem sama, na przykład ;).

A o czym do siebie gadać? Możecie robić tak, jak w ćwiczeniu #lookaroundczyli po prostu opisywać, co widzicie dookoła i co robicie. Możecie opisywać sobie za jesteście danego dnia wdzięczni. Możecie układać wtedy plan zadań na następny dzień. Ja akurat powtarzam sobie wtedy treści, których nauczyłam się na kursie Coursera z project managementu, który właśnie robię – robię sobie na głos streszczenie tego, czego nauczyłam się poprzedniego dnia.

Wskazówka: miejcie pod ręką notes i długopis i zapisujcie słówka czy zwroty, których Wam brakowało w trakcie gadania. Po „sesji” sprawdźcie je, zapiszcie, powtórzcie w wolnej chwili 🙂 W ten sposób uczycie się właśnie tego słownictwa, którego będziecie rzeczywiście używać!

Podsumowując, Wasze zadanie w tym tygodniu, to wybrać moment w ciągu dnia, kiedy będziecie codziennie gadać do siebie po angielsku i potem przez cały tydzień, codziennie, coś sobie w tym czasie opowiadać.

A w komentarzach dajcie znać, jakie wybraliście momenty – kogoś może to zainspirować!

Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
http://englishake.pl/2019/03/09/gadaj-do-siebie/
Twitter