Wyzwanie językowe: TYDZIEŃ 7: znajdź partnera do konwersacji

Jeju jeju, jak ten czas leci! Przed nami już szósty tydzień wyzwania językowego, dzięki któremu poprawicie swoje umiejętności MÓWIENIA po angielsku. W tym tygodniu czeka na Was: tłumaczenie! A w zasadzie, precyzyjniej należałoby stwierdzić: wyjaśnianie albo parafrazowanie tego, co czytacie lub czego słuchacie… To co? Gotowi do pracy?

Dotychczas przećwiczyliśmy już:
Zadanie 1: Rób transkrypcje ze słuchu
Zadanie 2: Dyskutuj na grupach
Zadanie 3: Przygotuj mowę po angielsku
Zadanie 4: Ćwicz wymowę
Zadanie 5: Gadaj do siebie w aucie
Zadanie 6: Tłumacz „na żywo”
Opis wyzwania

Dotarliśmy do przedostatniego tygodnia naszego językowego wyzwania „Mów lepiej po angielsku w 8 tygodni”! Gratuluję i mam nadzieję, że już widzicie efekty swojej pracy!

W tym tygodniu zadanie wyjątkowe, bo do zrobienia macie tylko jedną rzecz. Nie musicie nic ćwiczyć codziennie, wystarczy tylko w tym tygodniu podjąć się jednego wyzwania: ZNALEŹĆ PARTNERA DO ROZMOWY PO ANGIELSKU.

Możecie znaleźć kogoś do pogadania na portalach typu conversations exchange albo przez HelloTalk, albo zwyczajnie poszukać kogoś do pomocy na grupach na Facebooku zrzeszających osoby uczące się angielskiego (np. możecie zostawić swój „anons” 😀 w grupie Learn English Together).

Wybór należy do Was! Wasze wyzwanie na ten tydzień, to wybrać jeden sposób porozmawiania z kimś po angielsku na żywo i…zrobienie tego! Po prostu znajdźcie partnera do pogadania i… w końcu z kimś pogadajcie po angielsku! Zadanie uznaję za zaliczone po pierwszej rozmowie live albo na SKYPE 😉

Będę trzymać za Was kciuki! Dajcie znać koniecznie, gdzie i kogo znaleźliście!

Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
http://englishake.pl/2019/03/17/wyzwanie-jezykowe-tydzien-7-znajdz-partnera-konwersacji/
Twitter