SHARE WEEK 2019 – czyli blogerzy polecają blogerów!

Czym jest SHARE WEEK 2019?

SHARE WEEK to taka fantastyczna i budująca inicjatywa Andrzeja Tucholskiego, w której blogerzy polecają innych blogerów. Takich, których blogi sami czytają i których podziwiają z perspektywy czytelnika. Czasem takich, których poznali osobiście i którym szczerze kibicują. A czasem takich,  których podglądają ze względu na warsztat blogerski.

Ja takie akcje strasznie lubię, bo wiem sama, ile kosztuje pisanie bloga – regularność, pomysły, research, no i praca, praca, praca, niezliczone godziny pracy. Część z nas na tym zarabia, część do tego zmierza, część robi to tylko dla przyjemności, ale łączy nas jedno – mamy idee, wartości, albo umiejętności, którymi postanawiamy się dzielić.

Wiem też, ile sama czerpię z pracy innych blogerów – niektórzy stali się dla mnie inspiracją, inni pomagają w codziennej pracy, a jeszcze inni, są źródłem wsparcia, kiedy brakuje motywacji, cierpliwości albo siły.

Mój głos w tej sprawie 🙂

Dlatego dzisiaj postanowiłam zaszaleć. W oficjalnym formularzu SHARE WEEK 2019 mogę zgłosić tylko 3 twórców, ale ja postanowiłam wypisać tutaj wszystkie miejsca w sieci i wszystkich blogerów, których lubię, szanuję i podziwiam. Bo jest dużo takich osób. Część z nich ma ogromne zasięgi i gigantyczną publiczność, część dopiero zaczyna, ale każdy zasługuje na nasze, czytelników, „dziękuję”. Bo tego nigdy za mało i każdy taki głos potrafi podtrzymać motywację albo ją przywrócić, gdy już nie chce nam się kopać z rzeczywistością (przypomnę tylko piękną historię Michała Szafrańskiego i Patta Flynna, tak właśnie a propos tego, że warto dawać pozytywną informację zwrotną, nawet, jeśli wydaje Ci się, że nie ma to znaczenia!). Bo co? Bo myślisz, że jak ktoś ma milion czytelników, to Ty nie jesteś ważny? Jesteś! Jesteś ważny jak cholera i nie myśl sobie „eeee, nie będę pisał, bo on pewnie wie, że robi dobrą robotę, wszyscy mu to mówią”. A co jeśli…ci „wszyscy” tak pomyśleli i Twój ulubiony twórca nigdy tego nie usłyszy? Że robi coś ważnego? No właśnie! Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ilość dobrego na świecie, więc do roboty! Klawiatura w ręce i smarujcie swoje słowa podziękowań dla tych, którzy dostarczają Wam wartości!

Polecane blogi

Blogi językowe i kulturowe

Bilikid, czyli blog Pauliny Tarachowicz o tym, jak wychować dwujęzyczne dziecko. Masa pomysłów, inspiracji i strategii uczenia własnego dziecka angielskiego! I to jest przykład sytuacji, w której fakt, że podglądam bloga Pauliny to jedno, a sama postać Pauliny to drugie. Paulina jest niezwykle serdeczną osobą, która jest cudownym przykładem na to, że bloger blogerowi CZŁOWIEKIEM! I za to właśnie kibicuję Paulinie bardzo mocno i mam nadzieję, że dostanie od świata wszystkie głaski, na które zasługuje. A akurat w tym możecie pomóc, bo Paulina bierze udział w konkursie Gala Twórców i można oddać na nią głos o tu!

NiderlandicaSlowlingo – oba blogi autorstwa Karoliny Roziewicz. Niderlandica to blog o języku i kulturze holenderskiej, na punkcie której mam świra! A Karolina wybiera do wpisów same smaczki i inspiruje mnie to, do podtrzymywania znajomości z holenderskim 😀 Slowlingo z kolei jest poświęcone strategiom uczenia się, sporo od Karoliny podpatrzyłam, ostatnio na przykład między innymi to, jak wykorzystywać Pinterest do nauki języków. Nie wiecie jak? To bryk na Slowlingo!

Varia

A tu już cała masa różnego i dobrego!

Mama Ginekolog – moje niedawne odkrycie. Blog dla absolutnie każdej kobiety. Koniec kropka. Lektura obowiązkowa.

Janina Daily – totalnie moje poczucie humoru, śmieszy mnie do granic i jak mi źle, to odruchowo wchodzę na fanpage Janiny. A tak zza kulis Wam zdradzę śmiesznostkę. Podczas ubiegłorocznego Blog Conference Poznań zagadnęłam Janinę o to, że strasznie bawi mnie jej humor i że fajna konfa i takie tam i że miał przyjechać ze mną na konferencję mój mąż, ale nie mógł i niech żałuje. Na co Janina kazała wyciągnąć komórkę i nagrała dla mojego małżonka video, w którym opowiadała mu, dlaczego ma żałować, że nie przyjechał ze mną :p No i kupiła mnie ostatecznie, więc podwójnie mocno kibicuję!

Jak oszczędzać pieniądze – to polecenie nie zmienia się już od lat. Kiedyś naprawdę nad moim łóżkiem zawiśnie plakat z Michałem 😉

Jestem Interaktywna Oli Gościniak – ogromna wiedza merytoryczna (z zakresu tworzenia stron WWW, sklepów online, SEO itp) przekazywana bez nadęcia i z fantastycznym urokiem osobistym. Przyjemnie się słucha a wiedza sama wchodzi do głowy!

Kwestia Smaku – to też blog! A w mojej kuchni panowałby chaos i mielone, gdyby nie Kwestia Smaku! Uwielbiam!

BajOla – Ola to nie blogerka, a bardziej twórczyni – twórczyni pięknych materiałów o opowiadaniu. Specjalnie mówię, że o „opowiadaniu” a nie o „storytellingu”, bo sama Ola nazywa się „bajarką”, co genialnie do niej pasuje. W trakcie jej historii każdy z Was poczuje się jak dziecko, a morał z bajki pozostanie z Wami na dłużej. Do podglądania zarówno dla rodziców chcących urozmaicić wieczorne opowieści, ale też dla mówców, nauczycieli, coachów, psychologów, słowem wszystkich pracujących słowem. Pozycja obowiązkowa!

Passion Life Joy Jarka Brzozowskiego – ok, to też nie jest blog, a fanpage, ale działa jak blog, więc się liczy. Jarek to biegacz, mówca, maratończyk (ultramaratończyk!), trener, a przede wszystkim – fajny człowiek. Na swoim fanpage’u dzieli się nie tylko wskazówkami dotyczącymi biegania i treningów, ale dobrego, wartościowego życia w ogóle. Warto śledzić, warto kibicować!

Ufff! To chyba tyle! Jeśli i Wy śledzicie kogoś inspirującego w sieci, to dajcie znać koniecznie!

Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
http://englishake.pl/2019/03/26/share-week-2019-blogerzy-blogerom/
Twitter