Przegląd miesiąca – październik

Ależ zleciało! Mam dla Was szybki przegląd postów z października, jeśli coś Wam umknęło, to nadrabiajcie prędko, bo zaraz kolejna, listopadowa, porcja moich wymądrzeń.

No to lecimy:

Szykujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku? To świetnie trafiłeś! Przygotowałam 6 sposobów na przygotowanie się do takiej rozmowy.

Pomidor, ziemniak i marchewka to dla Ciebie mało? Zajrzyj do mojego przeglądu warzywniaka i uzupełnij swój słownik o warzywa po angielsku.

Czujesz, że kuleje u Ciebie potoczny angielski? Naprawianie tego stanu zacznij od postu: U ciebie czy u mnie – znajdziesz tam parę potocznych zwrotów, które z pewnością przydadzą się w codziennym życiu.

Jeżeli po przeglądzie warzywniaka nadal czułeś niedosyt, a może nawet głód nowych słówek, to przygotowałam fiszkę do pobrania z kolorami po angielsku. Oczywiście zapomnij o niebieskim, zielonym, żółtym i czerwonym, to chyba przerabiałeś w przedszkolu, hm? Szykuj się raczej na kasztanowy, fuksję i oliwkę! Będzie jazda!

Mój ulubiony wpis październikowy to ten z wywiadem Conana z Paulem Ruddem (MikePrzyjaciół!). Chcesz oglądać wywiady z amerykańskimi gwiazdami w oryginale? No to bieguniem do tego wpisu! Znajdziesz tam fiszkę ze słówkami do wywiadu tak, żebyś wszystko z niego zrozumiał i chichotał z żartów Paula Rudda! Jest to pierwszy z wpisów z serii Internety uczą i bawią, wkrótce więcej takich materiałów! (Btw. daj znać, czy Ci się podobają, bo ja się podjarałam tym pomysłem, jak głupia:P)

W tym miesiącu przygotowałam aż dwa wpisy o wymowie w języku angielskim. Pierwszy jest o manierze spolszczania angielskich słówek i o tym, jak uczyć się poprawnej wymowy. W drugim z kolei rozprawiam się ze słówkami, które pisze się tak samo, ale w zależności od tego, jak je przeczytamy, mogą oznaczać co innego. Podstępne, hm? Przyjrzyj się im, żebyś nie wpakował się na minę!

Mam też dla Ciebie poradnik o tym, gdzie szukać language partnerów i w jaki sposób ćwiczyć mówienie po angielsku, kiedy niespecjalnie stać Cię na wykupywanie konwersacji. Zaciekawiony? No to przeczytaj 4 sposoby na tanie ćwiczenie mówienia po angielsku!

Jesteś ciekaw, skąd pochodzi zwyczaj świętowania Halloween? Już spieszę donieść o celtyckich początkach tego święta! Więcej przeczytasz w Halloweenowym wpisie!

Tyle ode mnie w październiku! Jeśli choć jeden wpis Cię zainspirował, nauczył czegoś, albo rozbawił, daj mi o tym znać! Każdy sygnał od Was jest dla mnie bardzo ważny i daje mi motywację do działania! Piszcie w komentarzach pod postami, ślijcie do mnie maile albo odwiedźcie mnie na fapage’u Englishake’a

Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
https://englishake.pl/2016/10/31/przeglad-miesiaca-pazdziernik/
Twitter