Ucz się angielskiego z Englishake!

Nowy rok ruszył pełną parą! I mimo tego, że dzisiaj ten nieszczęsny Blue Monday (Smutny Poniedziałek) czyli najbardziej depresyjny dzień roku, to Englishake działa na pełnych obrotach! Przygotowałam dla Was rozpiskę, czego możecie się spodziewać w najbliższym czasie na blogu. Niech to będzie swego rodzaju przewodnik po tym, jak uczyć się angielskiego z Englishake w tym nowym, 2018 roku!

Na blogu takie hece…

Matura z angielskiego – może pomogę?

Już 12 lutego rusza akcja „12 tygodni do matury z Englishake”. Będzie to już druga edycja wspierania czytelników w przygotowaniach do matur z angielskiego. W ubiegłym roku tematem akcji było słownictwo – 15 tygodni akcji odpowiadało 15 tematom językowym (człowiek, dom, szkoła, praca itd). W tym roku, zgodnie z Waszym życzeniem, tematem akcji maturalnej będą strategie rozwiązywania poszczególnych zadań maturalnych. Przedmiotem wpisów
będą kolejno:

12.02.2018 Ogólne strategie przygotowywania się do egzaminu maturalnego z angielskiego
19.02.2018 Środki językowe: tłumaczenie i układanie fragmentów zdań
26.02.2018 Środki językowe: słowotwórstwo
05.03.2018 Środki językowe: parafraza
12.03.2018 Wypowiedź pisemna: list formalny
19.03.2018 Wypowiedź pisemna: artykuł
26.03.2018 Wypowiedź pisemna: rozprawka
02.04.2018 Rozumienie tekstów pisanych: wybór wielokrotny, dobieranie, prawda/fałsz
09.04.2018 Rozumienie ze słuchu: wybór wielokrotny, dobieranie, prawda/fałsz
16.04.2018 Matura ustna: pytania rozgrzewkowe i odgrywanie ról
23.04.2018 Matura ustna: opis ilustracji
01.05.2018 Matura ustna: wypowiedź na podstawie materiału stymulującego

Będzie się działo! Wpisy już się piszą, więc mogę Wam zdradzić, że będzie to solidna dawka inspiracji i rad, jak bezproblemowo uporać się z maturą z angielskiego.

Pozostałe wpisy blogowe

W tym roku planuję rozbudować dla Was sekcje dotyczące gramatyki (więcej, więcej, i jeszcze WIĘCEJ ćwiczeń na te nieznośne i znienawidzone czasy:P) oraz ćwiczenia na rozumienie ze słuchu i rozumienie tekstu czytanego. To są umiejętności uniwersalne, przydają się zarówno na zajęciach szkolnych, na różnych egzaminach, a przede wszystkim – w życiu! Dlatego takich ćwiczeń nigdy za wiele, więc będę Was nimi raczyć.

A na Facebooku też się będzie działo!

Stałe cykle

Nieustająco polecam dotychczasowe cykliczne wpisy Facebookowe:

#angielskitakipiękny – czyli idiomy i zwroty tematyczne, zazwyczaj śmieszne, zawsze mądre!

#pocotakskoromożnatak – Wasza ukochana akcja, czyli inne sposoby na powiedzenie tego samego. Czyli po co mówić fajny, skoro można wyborny, pierwszorzędny, wdechowy albo bezprzykładny?

I nasza noworoczna nowość (przywitajcie ją gorąco lajkami!)

#funnyquotes – czyli zabawne, ale oczywiście pouczające niezwykle, cytaty, powiedzonka, memy itp. Ale żeby nie było niejasności, wszystko dla rozwoju Waszego angielskiego, absolutnie nie dla rozrywki. Więc bez śmichów chichów. Zeszyt i notować!

Językowa grupa wsparcia

To jest moja największa noworoczna niespodziana! Odpalamy językową grupę wsparcia! Wy możecie tam zapytywać i konsultować, wymieniać się mądrościami i wątpliwościami też. A ja będę Wam tam podrzucać linki do nowych wpisów na bloga (co by nic Wam nie umknęło!), infografiki, inspiracje, ale też… zadania językowe do wykonania! Czasem będzie łatwiej, czasem trudniej, ale zawsze kreatywnie i rozwijająco! Dołączajcie już dziś, a od 1 lutego startujemy na maksa! Wpadajcie i rozsyłajcie znajomym!

Tyle ode mnie! Jeśli macie jakieś potrzeby, pytania czy wnioski, to zgłaszajcie śmiało. Sekcja komentarzy oraz mój Englishake’owy mail (englishakeblog@gmail.com) czekają na Was!

 

 

Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
https://englishake.pl/2018/01/15/ucz-sie-angielskiego-englishake/
Twitter