Jak mówić lepiej po angielsku: 8-tygodniowe wyzwanie!

Dobra. Żarty się skończyły. Nowy rok już się porządnie rozhulał, więc jeśli mieliście jakiekolwiek plany związane z nauką angielskiego, to czas najwyższy ruszyć z kopyta! A że wiem, że większość z Was postanowiła popracować w tym roku nad tym, jak MÓWIĆ LEPIEJ po angielsku, to mam dla Was WYZWANIE JĘZYKOWE!

Przez 8 najbliższych tygodni przyjrzymy się temu, jak mówić lepiej po angielsku – co konkretnie robić, żeby rozwijać swoje umiejętności komunikacji w języku obcym. Tym samym, przećwiczymy mówienie, słuchanie, pisanie – wszystkie kompetencje, które ułatwiają dogadanie się z kimś po angielsku.

Dzisiaj mam dla Was rozkład jazdy, czy innymi słowy – instrukcję obsługi tego wyzwania. Pierwsze zadanie do wykonania pojawi się na fanpage’u Englishake już w przyszłą niedzielę, czyli 3 lutego. To co? Do dzieła!

Wyzwanie: JAK MÓWIĆ LEPIEJ PO ANGIELSKU W 8 TYGODNI

PROSTE ZADANIA

Pierwszym i najważniejszym składnikiem wyzwania są zadania dla Was! Co tydzień, w każdą niedzielę wieczorem na fanpage’u Englishake dostaniecie ode mnie zadanie, które będziecie wykonywać CODZIENNIE przez tydzień. Od poniedziałku do niedzieli. W kolejną niedzielę będziemy obgadywać Wasze wrażenia, postępy, przemyślenia. Ze względu na to, że przygotowuję się do wystąpienia konferencyjnego po angielsku pod koniec marca – ja też będę wszystkie ćwiczenia wykonywać razem z Wami! Dawno nie miałam okazji pogadać po angielsku, więc będzie to doskonała okazja, żeby sobie ten angielski mówiony odświeżyć.

Co ważne, zadania te można wykonywać bez względu na Wasz aktualny poziom znajomości języka. Każdy z Was będzie w stanie je wykonać i będą one rozwijające zarówno dla początkujących, jak i dla tych mocno zaawansowanych. Zatem żadnych wymówek!

PÓŁ GODZINY DZIENNIE

Zadania w większości przypadków nie będą wymagały od Was dużego codziennego nakładu czasowego. Zaplanowałam je tak, abyście poświęcali na to maksymalnie pół godziny dziennie, chociaż absolutnie nie jest to górna granica! Jeśli macie ochotę a ćwiczenia przypadną Wam do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z ich realizacji uczynić Waszą podstawową formę pracy nad angielskim na najbliższe dwa miesiące.

KOSZT IMPREZY

Ha! I tu najlepsza wiadomość – udział w wyzwaniu jak i realizacja zadań nie wymagają od Was absolutnie żadnych nakładów finansowych. Cała impreza jest DARMOWA! Tak, to właśnie oznacza, że można mówić lepiej po angielsku nie płacąc ani grosza za drugie kursy, podręczniki czy dostępy do wymyślnych platform on-line. Wszystko zależy od dobrej strategii, skutecznych ćwiczeń oraz Waszego zaangażowania. Pierwsze dwa elementy biorę na siebie, o trzeci musicie się już zadbać sami 😉

GRUPA NA FEJSIE

Na czas wyzwania na Facebooku powstała specjalna grupa dla wszystkich chcących wziąć udział w wyzwaniu. Na grupie będziemy się dzielić postępami, pomysłami na realizację zadania, czy przemyśleniami na ten temat. Ułatwi to utrzymanie systematyczności i motywacji!

KORZYŚCI

No błagam.

Jeśli poświęcicie pół godziny dziennie na jakąkolwiek aktywność związaną z angielskim przez najbliższe 2 miesiące, to musielibyście się bardzo postarać, tak mega mocno postarać, żeby nie zauważyć korzyści.

Ale! Jeśli potrzebujecie zapewnień, to niniejszym zapewniam.

Udział w wyzwaniu “Mów lepiej po angielsku w 8 tygodni” sprawi, że:

  • przećwiczysz umiejętność formułowania myśli po angielsku
  • poszerzysz swój zasób słownictwa o słówka i zwroty, których rzeczywiście będziecie używać
  • potrenujesz umiejętność rozumienia ze słuchu, która ułatwi naturalną komunikację w języku angielskim
  • wyrobisz sobie nawyk systematycznej pracy nad angielskim
  • poznasz różne metody samodzielnego ćwiczenia angielskiego w domu, które możecie wykorzystywać także po zakończeniu wyzwania
  • poznasz innych ludzi uczących się angielskiego w domu, dzięki czemu będziesz mieć okazję do wymiany poglądów, technik i tricków na naukę języka
  • w grupie łatwiej utrzymać motywację do pracy 😉

JAK DOŁĄCZYĆ?

A bardzo prosto, słuchaj.

1. Wejdź na fanpage Englishake i obserwuj stronę w każdą niedzielę o 21:00.

2. Dołącz do grupy wyzwania, aby nie umknęło Ci żadne zadanie i abyś mógł przegadać wątpliwości, ale też pochwalić się wynikami!

NA POCZĄTEK

Przygotowując się do wyzwania, poświęć trochę czasu na przejrzenie archiwalnych wpisów dotyczących pracy nad tym, jak mówić lepiej po angielsku. Zacznij tutaj:

Widzimy się na fejsie w trakcie pierwszego zadania – już 3 lutego!

 

Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
https://englishake.pl/2019/01/27/mowic-lepiej-po-angielsku/
Twitter