Wyzwanie językowe „Mów lepiej po angielsku w 8 tygodni”: TYDZIEŃ 2

Ruszamy z drugim tygodniem naszego wyzwania „Mów lepiej po angielsku w 8 tygodni!”.  Zachęcam gorąco do dołączania do naszej wyzwaniowej grupy, bo to tam dyskutujemy, ćwiczymy, omawiamy i poprawiamy swój angielski 😉 Szczegóły dotyczące wyzwania znajdziecie w pierwszym wpisie z tej serii!

Dotychczasowe zadania:
Opis wyzwania
Zadanie 1: Rób transkrypcje ze słuchu
Zadanie 2: Dyskutuj na grupach

W tym tygodniu przećwiczymy wyrażanie swoich myśli i dyskutowanie po angielsku, ale żeby było łatwiej, nie trzeba będzie rozmawiać z ludźmi na żywo (jeszcze!), ale będziemy… PISAĆ! Zachęcam Was do tego, aby dołączyć do kilku anglojęzycznych grup na Facebooku, na których dyskutuje się na tematy, które Was interesują.

Wasze zadanie, to pisać posty albo komentować posty innych co najmniej DWA RAZY DZIENNIE PRZEZ TYDZIEŃ. Idealnie by było, gdybyście starali się komentować i brać udział w dyskusjach ZA KAŻDYM RAZEM JAK WCHODZICIE NA FEJSA. To ćwiczenie pomoże Wam ćwiczyć komunikowanie się po angielsku, ale w miarę w bezpiecznych warunkach. Będziecie mieli bowiem czas na to, żeby sprawdzić słówka, których Wam potrzeba, albo przetłumaczyć sobie, co Wam ktoś odpowiedział.

Aby było Wam łatwiej, wyszukałam dla Was kilka grup dotyczących różnych zainteresowań. Wybrałam takie, w których jest dużo osób i codziennie pojawia się co najmniej kilka postów. Po to, żebyście naprawdę mogli wziąć udział w dyskusjach, a nie tylko czekać na jakieś wpisy 😉 

WRITING & READING

Book Club Novel Readers Amazon Kindle

WRITING

Fiction Writing

Writers Helping Writers

PHOTOGRAPHY

Shoot & Share

FILMS

Best Netflix Movies to watch

COOKING

Tasty Healthy Foods

Home made food (veg only)

Let Us Cook For Our Loved Ones

BEAUTY

Hair, Makeup and Beauty tips!

Beauty & Health Tips

FITNESS

Fitness and Motivation Goals

Weight loss & diet tips

BUSINESS

Business Owners, Entrepreneurs and Start-Ups

Tutaj macie kilka przykładów grup, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyć do grupy fanów Waszych ulubionych artystów, albo do grupy dyskutującej NA JAKIKOLWIEK TEMAT, o którym Wy też lubicie sobie po prostu pogadać.

Do dzieła i widzimy się za tydzień! A jeśli jeszcze nie ma Cię w naszej grupie wyzwania, to czym prędzej nadrabiaj zaległości!

Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
https://englishake.pl/2019/02/10/wyzwanie-jezykowe-mow-lepiej-angielsku-8-tygodni-tydzien-2/
Twitter