Cele językowe – jak je wyznaczać i jak motywować się do nauki angielskiego? Rozmowa z Arkiem ze szkoły Przełam Barierę!

cele językowe

Cele językowe – czemu ważne?

Można spędzać na nauce języka dłuuuuugie godziny, ale jeśli nie wiecie do końca, jakie są Wasze cele językowe, to mimo przyrostu liczby słówek w swoim słowniku nadal możecie czuć frustrację. Bo nie używacie tych słówek. Bo nie widzicie postępów. Bo ciągle jeszcze nie jesteście na poziomie, na którym byście chcieli. A czasem wystarczy dobrze zdefiniować swoje cele językowe, aby wyznaczyć kierunek, opracować strategie i wreszcie zacząć się cieszyć wynikami!

Pierwszy cykl video na Englishake!

Przed Wami trzyczęściowe video, w którym razem z Arkadiuszem Włodarczykiem z łódzkiej szkoły Przełam Barierę (który pisał dla nas ostatnio gościnnie o radzeniu sobie ze stresem przed mówieniem!) opowiadamy o celach, o motywacji, o samodyscyplinie. Jest to nasze pierwsze takie video, więc bądźcie wyrozumiali! Natomiast jestem przekonana, że to nie ostatnia moja współpraca z Arkiem. Arek, jako coach językowy, lektor języka angielskiego, właściciel szkoły, a przede wszystkim – prawdziwy pasjonat, ma ogromną wiedzę i chęć do dzielenia się swoimi pomysłami na usprawnianie nauki. Dlatego na pewno będę go jeszcze wykorzystywać! 😉

Motywacja i samodyscyplina w nauce języka

Sam temat motywacji i samodyscypliny w nauce angielskiego pojawia się tutaj na blogu bardzo często. Pisałam Wam już o tym, jak motywować się do samodzielnej nauki w domu, ale też rozkminiałam dla Was, co ważniejsze – samodyscyplina czy motywacja (SPOILER: obie ważne!!!). Kwestie podejścia do nauki, motywacja, cele językowe – to są elementy nie do przecenienia, jeśli Wasza nauka ma przynosić efekty i jednocześnie – być źródłem radości a nie frustracji. Czasem warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się, po co nam ten angielski? W jakich sytuacjach chcemy go używać? Ale też: jak lubimy się uczyć? W jaki sposób najlepiej przyswajamy wiedzę?

Kiedy jesteśmy dziećmi w wieku szkolnym, sprawa wydaje się znacznie prostsza – umysł chłonniejszy, więcej czasu na naukę, więcej pomocy ze strony nauczyciela. A kiedy jesteśmy dorośli i przejmujemy sami odpowiedzialność za swoją naukę, wtedy te kwestie psychologiczne w nauce są podwójnie ważne! Bo nie mamy tyle czasu na naukę, bo musimy ustalać priorytety, bo jesteśmy już dorosłymi ludźmi i mamy konkretne preferencje, ale też konkretne ograniczenia.

Dlatego – zadbajcie o swoją motywację! Wyznaczajcie sobie sensowne cele językowe! Troszczcie się o to, aby Wasza nauka była DLA WAS i w WASZYM STYLU. Wtedy będzie Was naprawdę cieszyć!

Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
https://englishake.pl/2019/03/13/cele-jezykowe/
Twitter