8 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego w 2020 roku

W tym roku wreszcie NAUCZĘ SIĘ ANGIELSKIEGO! Któż z nas tego nie przerabiał? Żeby to się w końcu udało, to warto być świadomym swoich celów językowych, zadbać o odpowiednią motywację, no i mieć solidny plan. Ale zanim się za to zabierzesz, warto zadać sobie to jedno kluczowe pytanie – czy (i dlaczego) warto uczyć się angielskiego? Świadomość tego, do czego ten angielski Ci się może przydać będzie porządną motywacją! 

Ja Cię pewnie nie zaskoczę mówiąc, że moim zdaniem jak najbardziej warto uczyć się angielskiego 😛 Ale dodatkowo, mam wrażenie, że z roku na rok staje się to coraz ważniejsze. Dlatego w dzisiejszym wpisie odpowiadam na pytanie dlaczego warto się uczyć angielskiego w 2020 roku – zapraszam do lektury!

Dlaczego warto uczyć się angielskiego w 2020 roku? 

1.Praca w międzynarodowych firmach.

W każdym dużym mieście w tej chwili funkcjonuje masa międzynarodowych firm poszukujących osób znających języki obce. Oczywiście, języki niszowe są najbardziej pożądane, ale często sam angielski jest przepustką do super pracy. Ważne jest jednak to, aby naprawdę o ten swój angielski zadbać, zarówno w piśmie, jak i w mowie. Angielskiego uczą się teraz wszyscy, ale niewielu zna ten język na naprawdę dobrym poziomie. Dlatego moja rada jest taka – wyróżnij się, ciśnij ten angielski tak, żeby być naprawdę dobrym. Celuj w C1-C2 tak, aby naprawdę osiągnąć biegłość językową. Osoby znające biegle angielski są wciąż poszukiwane na rynku pracy. 

2. Możliwość pracy zdalnej / pracy online

Jeśli jesteś freelancerem, to dzięki znajomości angielskiego możesz pracować dla klientów z całego świata. Pomyśl tylko, mieszkasz i utrzymujesz się w Polsce, ale w Euro. Najprościej jest oczywiście osobom z branży IT, ale tak naprawdę każdą pracę on-line możesz wykonywać dla klientów zagranicznych – prowadzisz kanały social media? Super, rób to dla niemieckich albo holenderskich marek! Jesteś tłumaczem? Znasz jeszcze jakiś język obcy oprócz angielskiego? Świetnie! Kawał rynku pracy jest w tej chwili w internecie i jeśli tylko znasz dobrze angielski, świat stoi przed Tobą otworem!

3. Zakupy on-line

Ok, mamy swoje rodzime sklepy on-line, ale teraz wyobraź sobie, że możesz swobodnie kupować skąd tylko chcesz, bo bez problemu rozumiesz opisy produktów i zasady zwrotów opisane po angielsku. Raj, co?

4. Nauka on-line

Jest cała masa kursów on-line, do których możesz mieć dostęp ZA DARMO, pod warunkiem, że znasz angielski i zrozumiesz treści przekazywane po angielsku. Tylko na Coursera masz w tej chwili dostęp do ponad 2 tysięcy różnych kursów on-line! Marketing, IT, nauka języków obcych, umiejętności biznesowe… Wszystko w zasięgu dwóch kliknięć. Pod warunkiem… że znasz angielski, bo większość kursów jest po angielsku. Jasne, mamy też polskie strony z e-kursami, ale umówmy się, rynek klientów anglojęzycznych jest dużo dużo większy niż liczba potencjalnych polskojęzycznych odbiorców takich kursów, więc jeszcze długo długo polski rynek e-kursów nie będzie miał tak bogatej oferty. 

5. Angielski językiem nowych branż

IT, marketing, nauka… w wielu szybko rozwijających się, nowych branżach język angielski jest językiem codzienności. Technologie zmieniają się tak szybko, że język nie nadąża i wiele słów jest zwyczajnie używanych w oryginale. Jeśli znasz angielski, będziesz uczyć się szybciej, bo te słowa rzeczywiście będą miały dla Ciebie znaczenie. 

6. Seriale, książki w oryginale.

Sam Netflix wypuścił już koło 200 własnych seriali, które możesz oglądać po angielsku! A dodajmy do tego wszystkie inne platformy, filmy, książki… jest tego MASA! Nie musisz czekać na polskie wersje językowe, a dodając do tego możliwość zakupów na zagranicznych portalach albo e-booki, to masz dostęp do światowej literatury w chwilę po ich opublikowaniu! 

Pssst! A jeśli jeszcze nie masz wprawy w czytaniu po angielsku albo oglądaniu filmów po angielsku, to koniecznie sprawdź moje podpowiedzi, jak się tego nauczyć!

7. Znajomości z ludźmi z całego świata.

Wystarczy Ci angielski i…dowolne social media. Facebook, LinkedIn, Insta… Wszędzie możesz z ogromną łatwością poznać nowych ludzi, pogadać, powymieniać się opiniami na interesujące Cię tematy. A jeśli znasz angielski, to możesz w kilka klików poznać kogoś z drugiego końca świata! Możesz zacząć od pisania z ludźmi na grupach na Faceboku, albo od razu poszukać sobie partnera do rozmów po angielsku, np. ze Stanów albo z Wielkiej Brytanii. 

8. Więcej korzyści z podróżowania

Jesteś w muzeum w mieście na drugim końcu świata. Jaka jest szansa, że mają audioprzewodnik po polsku…? Chcesz pójść na wycieczkę z przewodnikiem – czy uda Ci się znaleźć ją w wersji polskojęzycznej…? No właśnie 😉 Podróżowanie jest nie tylko łatwiejsze, jeśli znasz angielski (sytuacje na lotnisku, w hotelu…) ale zwyczajnie jesteś w stanie wyciągnąć z tych podróży więcej, jeśli komunikujesz się w języku świata. 

A czy Ty masz jeszcze jakieś pomysły? Dlaczego Ty uważasz, że warto uczyć się angielskiego? Jakie są Twoje osobiste powody? Daj znać w komentarzach!
Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
https://englishake.pl/2020/01/10/warto-uczyc-sie-angielskiego-2020-roku/
Twitter