5 tricków jak SZYBKO nauczyć się angielskiego

Z nauką czegokolwiek to jest tak, że albo szybko albo trwale. Oczywiście można wcisnąć angielski na kilka dni przed egzaminem, ważnym spotkaniem albo wyjazdem, ale jeśli nie będzie się powtarzać i ćwiczyć, to efekty szybko znikną. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że czasem sytuacja tego wymaga i kluczowe jest to, jak SZYBKO nauczyć się angielskiego, a nie jak pławić się w meandrach gramatycznych zawiłości i karmić swe uszy brzmieniem idealnego akcentu.

Dlatego jeśli potrzebujesz wiedzieć, jak szybko nauczyć się angielskiego, sprawdź tricki poniżej!

5 tricków, jak szybko nauczyć się angielskiego

1.Wybierz cel

Jeśli masz naprawdę mało czasu, przemyśl dobrze, czego tak naprawdę potrzebujesz. Chcesz umieć się dogadać w sklepie albo w pracy za granicą? Chcesz umieć napisać maila po angielsku? A może chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Zdefiniuj, czego tak naprawdę Ci trzeba, a znacznie przyspieszysz pracę nad angielskim. Przykładowo, sprawdź i upewnij się, czy na pewno koniecznie musisz mierzyć się w tym momencie z czasami angielskimi…

Sekretem tego, jak szybko nauczyć się angielskiego, jest skoncentrowanie się na tym, czego będziesz używać w pierwszej kolejności!

cele językowe

2. Ćwicz krócej, ale częściej

Szybko to szybko. Nie osiągniesz więcej spędzając po kilka godzin dziennie nad angielskim, bo niestety, Twój umysł ma pewne ograniczenia jeśli chodzi o przyswajanie wiedzy. Dlatego lepiej powtarzać słówka choćby przez kilka minut, ale regularnie. Im częstsza ekspozycja na nowe treści, tym lepiej je zapamiętujemy. A jeśli jesteś jednym z tych, którzy “nie mają czasu na naukę”, to koniecznie przeczytaj ten wpis, w którym szczegółowo tłumaczę, że jednak masz. 

czas na naukę angielskiego

3. Skorzystaj z aplikacji do nauki języka

Wiele współczesnych aplikacji do nauki angielskiego ma wbudowane systemy przypominajek, inteligentnych powtórek, gotowych lekcji. Warto z nich korzystać zwłaszcza, kiedy masz niewiele czasu na szukanie materiałów do nauki. Na początek, spróbuj Duolingo, Wordable albo Quizlet do tworzenia własnych zestawów słówek.

4. Zanurz się

Jeśli czasu jest mało, trzeba go maksymalnie wykorzystać!

Dlatego na czas wytężonej pracy nad angielskim, przestaw swój dom i swoje życie na angielski. Oglądaj filmy z angielskimi napisami albo w ogóle bez, czytaj po angielsku, rób listy zakupów, oglądaj YouTube po angielsku, pisz dziennik, rozmawiaj z domownikami… Domowa immersja językowa,uczenie nieintencjonalne, te sprawy… Dzięki temu chociażby uświadomisz sobie, jakiego rodzaju słówek potrzebujesz, żeby funkcjonować po angielsku. 

jak ćwiczyć angielski każdego dnia

 

5. Skorzystaj z pomocy

Jestem fanką samodzielnej nauki angielskiego. Jednak uważam, że jeśli szukasz sposobu, jak szybko nauczyć się angielskiego, bez zbędnego rozkminiania i kombinowania, to warto zgłosić się po pomoc do profesjonalnego lektora. Wiele szkół oferuje ekspresowe intensywne kursy angielskiego, często spersonalizowane i dostosowane do Twoich specyficznych potrzeb! Ze swojej strony polecam gorąco Martę Korsak z English Business Class i jej flagowy kurs immersyjny. Marta ma przepiękną wymowę, doskonale tłumaczy zawiłości gramatyczne, no i przede wszystkim zaraża energią. Zresztą, zobaczcie próbki jej możliwości oglądając jej filmiki!

A przede wszystkim, nie zniechęcaj się! W przypadku nauki języków, trzeba nieco cierpliwości i wytrwałości, a w końcu zobaczysz efekty codziennych powtórek!

 

Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
https://englishake.pl/2020/10/09/jak-szybko-nauczyc-sie-angielskiego/
Twitter