Blog o angielskim poszukiwany? Sprawdź 5 moich faworytów!

blogi o angielskim

Jak każdy poważny i szanujący się bloger podglądam, co robią inni w mojej branży 🙂 Ale niestety nie jestem w stanie mówić o innych blogach o angielskim w kategoriach konkurencji, bo większość z nich po prostu… lubię! 🙂 Warto, aby każdy interesujący się nauką języków miał swoje ulubione miejsce w sieci, np. blog o angielskim. A dobrem trzeba się dzielić, więc postanowiłam pokazać Wam, co sama czytam w internetach, żeby się poinspirować, jeśli chodzi o angielski. Jeśli chcecie ćwiczyć swój angielski poprzez otaczanie się językiem, czytanie ciekawostek o angielskim, czy korzystanie z materiałów i ćwiczeń to z pewnością spodoba Wam się moja lista ulubionych polskich blogów językowych, do czytania których namawiam w ramach otaczania się językiem. Zapraszam!

[kolejność przypadkowa!]

ANGIELSKA HERBATA

Angielska Herbata to blog o angielskim, który istnieje już od 5 lat, a jego Autor z charakterystycznym dla siebie przymrużeniem oka i humorem opowiada zarówno o ciekawostkach językowych, stricte związanych z nauką, ale też odsłania kulisy pracy lektora. Ja najbardziej lubię poczucie humoru Autora, a naj, najbardziej to lubię cykl True English Applications, gdzie można przeczytać o zabawnych/ciekawych/zaskakujących słówkach. Już same tytuły z cyklu: Gluty, kosmos i ziemniaki, Bar, żelki i wazelina czy Tyłek, kij i głupek wskazują, z jakiego rodzaju treściami i typem pisania mamy do czynienia 🙂

ANGIELSKI C2

Agnieszka, autorka bloga, nadała mu podtytuł CPE, business, dla mam… chociaż mimo, że w zasadzie nie łapię się do żadnej z grup odbiorców w ten sposób zdefiniowanych, to ten blog o angielskim bardzo przypadł mi do gustu. Przede wszystkim, ze względu na posty o narzędziach do nauki angielskiego i recenzje – to właśnie na Angielski C2 podejrzałam rewelacyjne gry do nauki opowiadania, które będą rewelacyjnym wsparciem dla lekcji z uczniami tak naprawdę w każdym wieku. Polecam zwłaszcza tym, którzy szukają różnorodnych treści w jednym miejscu.

HEAD FULL OF IDEAS

Mimo, że sama nie prowadzę aktualnie zajęć, to uwielbiam podglądać prace Marysi! Cały blog stanowi tak naprawdę zbiór pomysłów na zajęcia z angielskiego oraz przede wszystkim, ślicznych i estetycznych materiałów do pobrania i wykorzystania na lekcjach. Jeśli ktoś z Was prowadzi zajęcia dla dzieciaków, albo ma w domu szkraba uczącego się angielskiego, to koniecznie musicie tam zajrzeć!

SLOWLINGO

Bardzo nie lubię blogów zaśmieconych, gdzie na 10 postów, tylko 2 są wartościowe, a reszta to zapychacze. SlowLingo to świetny przykład na to, że każdy post może być inspirujący i przemyślany! Każdy post czytam od początku, do końca i za każdym razem treści ze SlowLingo dostarczają mi inspiracji i po prostu – dobrze się to czyta. Dużo wskazówek o tym, jak się uczyć, gdzie szukać materiałów do nauki, czy jak otaczać się angielskim.

BEATA TOPOLSKA

Oj, baaaardzo lubię ten blog! Znajdziecie tu przede wszystkim materiały dla lektorów (np. gotowe lekcje, porady, inspiracje), ale jeśli sami uczycie się angielskiego, to też z pewnością znajdziecie tu sporo ciekawostek. I co ważne dla mnie, wszystko w estetycznej, przemyślanej formie. Sama przyjemność czytania! I podobnie jak na SlowLingo – każdy post jest wartościowy i o czymś, nie ma mowy o postach po nic.

Czytam jeszcze wiele innych blogów językowych (w moim Feedly mam ich zapisanych…27! Plus te, które śledzę głównie poprzez media społecznościowe!), ale te zdecydowanie są moimi ulubieńcami i z czystym sumieniem polecam, bo wiem, że się nie zawiedziecie.

Lubisz? Udostępnij:
RSS
Facebook
Google+
http://englishake.pl/2016/12/22/5-moich-ulubionych-blogow-o-jezyku-angielskim-czyli-calkiem-antylogicznie-i-wbrew-rozumowi-postanowilam-promowac-konkurencje/
Twitter